22 Temmuz 2015 Çarşamba

BİOBLAS Saç Boyası Deneyimim...

Genetik olarak saçları erken beyazlayan bir ailenin evladı olarak sanıyorum 10 yıldır mütemadiyen saç boyatıyorum. Ve bu 2-3 haftada bir maalesef söz konusu. Tabi bu kadar sık aralıklarla saç boyatmak zorunda kalınca hem beyazlarımı kapatacak hem de pratik bir ürün arıyor insan... İyi bir kuaförde aylık 100 TL en az masraf oluyor. Ayrıca hangi marka kullandıklarını kuaförler göstermiyorlar. İyi mi kötü mü bilemiyoruz tabi. Sonuçta arka tarafta boyayı karıştırıp saçınıza sürüyorlar.
Ben de en güzeli kutu boya alıp saçımı boyamak olarak düşünüyorum. Bioblas saç boyası deneyimlemem için gönderdi. Kutuyu açtığımda en çok dikkatimi çeken bakım yağıydı. Boyanın içine katılıyor. Aslında ben zeytinyağı kullanıyordum başka boya kullanırken. Bu hazır bakım 5 mineral ve vitamin içeren yağının olması çok güzel. 

ÖZELLİKLERİ:
5 mineral ve vitamin içeren bitkisel yağ ile saç dökülmesine karşı etkili ilk kit boya ile saçların boyanırken direnç kazanması artık mümkün; Saç sağlığı ve güzelliğinde bitkisel çözümler üreten BIOBLAS Ar-Ge ekibi, saçların boyanma sırasında gördüğü hasarı önleyecek, saçı derinlemesine besleyecek, saç dökülmesine karşı etkili bir yağ formüle etti ve saç dökülmesine karşı uzmanlığını bu bitkisel yağda 5 Mineral ve Vitamin ile birleştirdi.

Saçımı boyamaya karar verdim ve hemen uyguladım. Bana gönderilen boya rengi saçımın çok çok açık tonuydu. Bir tane daha kahve tonlarında alıp kumral saç boyası ile karıştırdım. Çünkü saçımın renginin açılmasını istemiyordum.
Yukarıdaki şekilde uygulayabilirsiniz siz de...

Saçlarımı boyadıktan sonra gerekli süre bekledim ve yıkadım. Benim için istenilen sonuç buydu. Başarılı bir sonuç oldu. Saçlarımın beyazlarını kapatmış ve kendi renginde kalmasını sağladı. 
Uygulama sonrası saçım ıslakken...

Ve sonuç...
Saçımı boyarken en güzel yanı uygulamasının kolay olması. Kullanılan şişe oldukça pratik. Bir tarak yardımı ile her yanına rahatça uygulayabiliyorsunuz. Kuaföre gerek kalmıyor... Ayrıca saçlarımı yıkarken kutunun içinde çıkan yıkama sonrası şampuan ve saç bakım maskesini çok beğendim. Maskeyi birkaç dakika saçımda bekletip duruladım. Bioblas boyalı saçlar için olan şampuanla saçımı yıkamaya devam ediyorum. Saçlarım diğer boyalardaki gibi çabuk akmadı. Belki kahve akmaz diyeceksiniz ama inanın yıkadıkça boyanın rengi açılıyor.

Bu ürünle biz hanımları tanıştıran Bioblas'a çok teşekkür ediyorum. Ve kendi saçınıza uygun renk tonlarına göz atın derim. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder